Co można oddać do tapicera?

Chcesz przywrócić życie starej kanapie? A może masz inne meble, które wymagają renowacji? Jeśli tak, to skorzystaj z usług tapicerskich. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie przedmioty można oddać do tapicera. Zapraszamy do lektury.

Meble tapicerowane z czasem przestają wyglądać efektownie. Jednak nie jest to powód, by je wyrzucać i kupować nowe, zwłaszcza kiedy są bardzo wygodne lub są antykami. Dzięki usługom tapicerskim meble odzyskają swoją dawną świetność. Do renowacji  można oddać między innymi:

  • kanapy,
  • sofy,
  • łóżka,
  • krzesła z oparciem,
  • fotele,
  • zestawy wypoczynkowe,
  • krzesła biurowe,
  • tapicerowane wyposażenie obiektów usługowych.

Na czym polega tapicerowanie mebli?

Tapicerowanie mebli polega na zdjęciu starej tapicerki, uzupełnieniu wypełnienia, jeśli jest taka potrzeba oraz założeniu nowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przy okazji wymiany tapicerki zmienić także kolorystykę mebla. Na życzenie możliwe jest również dodanie dodatkowych elementów dekoracyjnych. Jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia klienta. Wykonanie tych zabiegów sprawi, że Twoje ulubione meble zmienią się nie do poznania! Zakłady tapicerskie zajmują się również produkcją mebli tapicerowanych oraz elementów do mebli wykorzystywanych w różnych branżach, np. w branży usług fryzjerskich czy kosmetycznych. Często zakres usług obejmuje również renowację tapicerek skórzanych oraz tapicerek w samochodach, czyli foteli, kanap, podsufitek czy paneli bocznych w drzwiach.

Ile kosztują usługi tapicerskie?

Większość zakładów tapicerskich ma swoje cenniki, jednak dokładne ceny usług tapicerskich są zazwyczaj ustalane indywidualnie, w zależności od rodzaju mebli oraz zastosowanego materiału obiciowego. Przed oddaniem mebli do renowacji warto skontaktować się z zakładem, by ustalić szczegóły współpracy. Warto pamiętać, że koszt renowacji nie powinien przekroczyć ceny zakupu nowego mebla.

Jeśli chcesz odmienić wygląd swojej ulubionej kanapy czy fotela, skorzystaj z usług zakładu tapicerskiego. Meble poddane renowacji zachowują swój styl i mogą służyć przez wiele kolejnych lat.

Dodaj komentarz