Na czym polega tapicerowanie krzeseł biurowych?

Tapicerowane krzesła biurowe zapewniają komfortową pracę, jednak ich intensywne użytkowanie sprawia, że szybko się zużywają. Średniej jakości krzesło, użytkowane w 40-godzinnym tygodniu pracy zużywa się już po mniej więcej dwóch latach. Znacznie lepszym rozwiązaniem niż kosztowny zakup nowego krzesła, jest renowacja wykonana przez tapicera. Na czym polega tapicerowanie krzeseł biurowych? O tym w dzisiejszym artykule.

Jakimi materiałami tapiceruje się krzesła biurowe?

Tapicerowanie krzeseł biurowych nieco różni się od tapicerowania krzesła używanego w domu. Różnice dotyczą przede wszystkim materiału obiciowego oraz wypełnienia. Krzesła, aby zapewniały wysoki komfort pracy, wyściełane są materiałem, który jest łatwy w czyszczeniu i zapewnia dobry przepływ powietrza. W tapicerowaniu krzeseł biurowych bardzo dobrze sprawdzają się tkaniny strukturalne. O ile w przypadku krzeseł domowych, wypełnienie z gąbki będzie dobrym rozwiązaniem, o tyle w krzesłach biurowych lepiej sprawdzi się pianka o odpowiedniej gęstości, która dopasowuje się do kształtu ciała i nie ulega deformacji. Przy okazji wymiany tapicerki mogą zostać usunięte usterki, takie jak np. złamane kółko czy podłokietnik.

Dlaczego warto powierzyć krzesła biurowe zakładowi tapicerskiemu?

Zakłady tapicerskie specjalizujące się w renowacji krzeseł i foteli biurowych są wyposażone w  specjalistyczny sprzęt umożliwiający sprawne wykonywanie powierzonych zleceń. Mają również dostęp do szerokiej gamy materiałów obiciowych, wypełnień oraz części zamiennych. Choć większość usług można wykonać u klienta, to jednak czasem konieczne jest zabranie krzeseł do warsztatu. Warto jednak poczekać kilka dni na wykonanie niezbędnych prac i cieszyć się odnowionymi krzesłami.

Skorzystanie z usług zakładu tapicerskiego to duża oszczędność. Koszt renowacji foteli i krzeseł biurowych nie powinien przekroczyć 50% wartości nowych, zakupionych w sklepie. Tapicerowanie jest zatem skutecznym i niedrogim sposobem na odnowienie mebli.

Dodaj komentarz