Na czym polega tapicerowanie krzeseł biurowych? - krótki opis
783
post-template-default,single,single-post,postid-783,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Na czym polega tapicerowanie krzeseł biurowych?

krzesło

Na czym polega tapicerowanie krzeseł biurowych?

Tapicerowane krzesła biurowe zapewniają komfortową pracę, jednak ich intensywne użytkowanie sprawia, że szybko się zużywają. Średniej jakości krzesło, użytkowane w 40-godzinnym tygodniu pracy zużywa się już po mniej więcej dwóch latach. Znacznie lepszym rozwiązaniem niż kosztowny zakup nowego krzesła, jest renowacja wykonana przez tapicera. Na czym polega tapicerowanie krzeseł biurowych? O tym w dzisiejszym artykule.

Jakimi materiałami tapiceruje się krzesła biurowe?

Tapicerowanie krzeseł biurowych nieco różni się od tapicerowania krzesła używanego w domu. Różnice dotyczą przede wszystkim materiału obiciowego oraz wypełnienia. Krzesła, aby zapewniały wysoki komfort pracy, wyściełane są materiałem, który jest łatwy w czyszczeniu i zapewnia dobry przepływ powietrza. W tapicerowaniu krzeseł biurowych bardzo dobrze sprawdzają się tkaniny strukturalne. O ile w przypadku krzeseł domowych, wypełnienie z gąbki będzie dobrym rozwiązaniem, o tyle w krzesłach biurowych lepiej sprawdzi się pianka o odpowiedniej gęstości, która dopasowuje się do kształtu ciała i nie ulega deformacji. Przy okazji wymiany tapicerki mogą zostać usunięte usterki, takie jak np. złamane kółko czy podłokietnik.

Dlaczego warto powierzyć krzesła biurowe zakładowi tapicerskiemu?

Zakłady tapicerskie specjalizujące się w renowacji krzeseł i foteli biurowych są wyposażone w  specjalistyczny sprzęt umożliwiający sprawne wykonywanie powierzonych zleceń. Mają również dostęp do szerokiej gamy materiałów obiciowych, wypełnień oraz części zamiennych. Choć większość usług można wykonać u klienta, to jednak czasem konieczne jest zabranie krzeseł do warsztatu. Warto jednak poczekać kilka dni na wykonanie niezbędnych prac i cieszyć się odnowionymi krzesłami.

Skorzystanie z usług zakładu tapicerskiego to duża oszczędność. Koszt renowacji foteli i krzeseł biurowych nie powinien przekroczyć 50% wartości nowych, zakupionych w sklepie. Tapicerowanie jest zatem skutecznym i niedrogim sposobem na odnowienie mebli.

No Comments

Post A Comment