Tapicerowanie mebli – czy to się opłaca?

Tapicer to rzemieślnik, który zajmuje się pokrywaniem tkaniną mebli takich jak fotele, kanapy, czy łóżka, ale też siedzenia w samochodach, czy niektóre sprzęty sportowe. W dzisiejszych czasach wiele osób wychodzi z założenia, że o wiele łatwiej jest wyrzucić stare meble i kupić nowe. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze opłaca się finansowo. Poza tym stare meble mają swój niepowtarzalny i niepodrabialny styl, którego brakuje w nowych produktach.

Które meble nadają się do tapicerowania?

Wiele osób ma podejście, że lepiej kupić nowe, niż wyrzucić stare. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że jeśli kilkanaście lat temu, kupiło się wersalkę za lwią część rodzinnego budżetu, warto dać jej drugą szansę. Jeśli jakiś mebel, pomimo upływu lat dalej jest stylowy i pasuje do wnętrza, istnieje niewielka szansa na to, że w sklepie znajdzie się podobny element wnętrz. Oczywiście należy pamiętać o tym, że w większości przypadków, koszt tapicerowania mebli jest taki sam lub większy, niż zakup nowego mebla. 

Warto zaznaczyć, że oddając kanapę, czy fotel do tapicera, dostajemy gwarancję profesjonalnej pracy. Oddając do renowacji nawet najbardziej zniszczony element wyposażenia wnętrz, możemy się bardzo pozytywnie zaskoczyć. Fachowcy robią co w ich mocy, aby nadać meblom nowe życie, dlatego nawet najstarsza i zniszczona kanapa, po tapicerowaniu będzie sprawiała wrażenie nowej i zadbanej. Do tapicera warto oddawać takie meble, na których nam najbardziej zależy. Jeśli w domu zalega stary i zniszczony mebel, którego darzymy sentymentem, który jednak jest w opłakanym stanie, warto oddać go do tapicera, który sprawi, że ten będzie jak nowy.

Dodaj komentarz