Czy meble skórzane też można oddać do tapicera?

Przybrudzenie wytarcie, rozdarcie sofy, kanapy czy ulubionego fotela to usterki, które przytrafić się mogą każdemu z rodzajów mebli. Czy to meble tapicerowane, czy skórzane mogą być naprawione, odświeżone. Ważne, aby w dobrze prosperującym salonie tapicerskim. Dziś dowiecie się dlaczego?

Odnawianie mebli skórzanych, ponowne farbowanie skóry jest możliwe, ale nie w domowych warunkach. Prace te wymagają bowiem sporego doświadczenia tapicera i doskonałej znajomości środków do regeneracji skóry. Jeżeli ktoś chciałby jednak ryzykować i samodzielnie podjąć się odnowienia mebli ze skóry koniecznie musi pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu i odtłuszczeniu mebla. Jednak to dzięki usługom tapicerskim meble mogą odzyskać swoją dawną świetność. Do renowacji można oddać między innymi takie rodzaje mebli ze skóry jak:

  • kanapy,
  • sofy,
  • krzesła z oparciem,
  • fotele,
  • zestawy wypoczynkowe,
  • krzesła biurowe,
  • tapicerowane, skórzane wyposażenie obiektów usługowych.

Czy można samodzielnie naprawić skórzane meble?

Tylko nieliczne zabiegi na meblach skórzanych możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie. Jak pokazuje nasza praktyka, wiele bowiem prób podejmowanych przez właścicieli mebli ze skóry, kończy się pogorszeniem ich wyglądu niż usunięciem śladów intensywnego użytkowania. Wszystko bowiem zależy nie tylko od zastosowanych środków pielęgnacyjnych i korekcyjnych do skóry, ale również umiejętnego posługiwania się nimi – a tej informacji nie zawsze doczytamy się w sposobie użytkowania danego preparatu pielęgnacyjnego.

Wszelkiego rodzaju uszkodzenia, mankamenty na meblach ze skóry usuwamy przy użyciu profesjonalnych środków do renowacji mebli skórzanych. Możemy naprawdę zrobić wiele dla „zmęczonych czasem” mebli skórzanych. Najczęstszym problemem, z jakim musimy się zmierzyć w przypadku mebli skórzanych to próby przywrócenia miękkości, elastyczności i żywego koloru skórze, bądź ekoskórze pokrywającej meble. Nierzadko podejmujemy się wali z rzeczywistymi usterkami w strukturze skóry tj., z rysami, zadrapaniami, pęknięciami, plamami na skórze mebli. Odpowiednio dobrane preparaty renowacyjne sprawiają, że meble ze skóry znów wyglądają, jak niemalże nowe. Usuwamy nie tylko wspomniane usterki, ale także mało estetyczne zatłuszczenia ma zagłówkach.

Czy renowacja mebli ze skóry ma sens?

Regeneracja mebli skórzanych bądź jak kto woli naprawa mebli ze skóry, ma swoje przełożenie ekonomiczne. Sama usługa nie należy do najtańszych, ale i tak w porównaniu z zakupem nowych mebli skórzanych bywa często niemal trzykrotnie tańsza od zakupu nowych mebli. Poddając meble renowacji i regeneracji pozbywamy się uczucia sztywności tapicerki skórzanej, odżywienia koloru, oczyszczenia z brudu, tłustych plam. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom tapicerskim przywrócony zostaje dawny blask mebli, a korzystanie z nich znów stanie się przyjemnością.

Dodaj komentarz